Elektrik SUV Ford Mustang Mach-E Resmen Duyuruldu

Los Angeles’ta tanıtılan elektrikli Ford SUV hakkında merak edilen tüm bilgiler açıklandı. İsmini aldığı Mustang serisinin izlerini açıkça taşıyan Mustang Mach-E, tasarım konusunda oldukça başarılı gözüküyor. Mustang’in sert çizgisini elektrikli SUV üzerinde iyi bir biçimde korumayı başarmışlar.

75.7 kWh kapasiteli bataryası ile 370 kilometreye kadar yol yapma imkanı tanıyor. Ek olarak tercih edilebilecek daha yüksek kapasiteli batarya sayesinde tam dolu batarya ile 500 kilometreye kadar gidebilmek mümkün olacak. İki ayrı şarj cihazı ile gelecek olan araç, taşınabilir cihazda 35 kilometre depolanabilecek. Taşınabilir olmayan şarj cihazı ise araca saate 50 kilometre menzil arttıracak güçte olacak. Ayrıca hızlı şarj desteği de bulunan araç, 40 dakika içinde yüzde 70 şarj olma kapasitesine sahip.

Aracın ön siparişleri açılmış olsa da, çıkış tarihi olarak 2020 yılının sonlarını bekleyeceğimiz söyleniyor. 2020 sonunda çıkacak olan Mach-E’nin ardından, 2021 yılında daha yüksek özelliklere sahip olan Mach-E GT serisi piyasaya sürülecek. Tahmini satış fiyatı ise, vergiler olmadan, 44 bin dolar olarak belirlenmiş. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top