Elon Musk hakkında federal inceleme başlatıldı

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Söz konusu belgelerde, Musk hakkında inceleme yürütüldüğü belirtiliyor. Ancak incelemelerin odağında tam olarak neyin olduğu bilinmiyor.

Belgelerde, incelemelerin hangi makamlar tarafından yürütüldüğü konusunda bilgi verilmedi.

Twitter, anlaşmayı tamamlaması için temmuz ayında Elon Musk’a dava açmıştı. Twitter, Tesla şirketinin avukatlarının istenilen belgeleri teslim etmediğini ve gerekçe olarak “soruşturma mahremiyetini” ileri sürdüğünü belirtti.

Şirket, eylül sonunda Musk’ın avukatlarının belgeleri ‘özel kayıt’ olarak nitelendirerek alıkonmalarını talep ettiğini söyledi.

Belgelerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) gönderilen bir e-mail ve Federal Ticaret Komisyonu’na (FTC) gönderilen bir sunum bulunuyor.

Şirketin mahkemeye sunduğu belgelerde “Bu perdeleme oyunu artık sona ermeli” denildi.

Musk’ın avukatı Alex Spiro, konu hakkında Reuters’a yaptığı açıklamada, Twitter’ın mahkemeye sunduğu belgeleri ‘hedef şaşırtma’ olarak nitelendirdi. Spiro, “Federal inceleme altında olanlar Twitter yetkilileri” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak :
https://www.intell4.com/elon-musk-hakkinda-neden-federal-inceleme-baslatildi-haber-194492

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top