Rus petrol şirketi, Alman hükumetine dava açtı!

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Rosneft, Almanya’nın Rosneft’in ülkedeki üç petrol rafinerisi dahil tüm varlıklarını işleten Rosneft Almanya’ya kayyum atama kararını şirketin petrol teslimat taahhütlerini her zaman yerine getirdiği göz önüne alındığında haksız olduğunu savunarak Almanya Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı’na karşı Leipzig’deki Federal İdare Mahkemesi’nde dava açtı.
Alman hükümeti, ülkedeki enerji krizini gerekçe göstererek Rosneft’in ülkedeki iştiraki Rosneft Almanya’ya 16 Eylül’de kayyum atamıştı.
Berlin için önemli bir dizel ve benzin yakıtı sağlayıcı olan Schwedt’teki PCK rafinerisinin kontrolü de Bundesnetzagentur’a verilmişti.
Bundesnetzagentur, Rosneft Germany’nin Karlsruhe’deki MiRo rafinerisi ve Vohburg’daki Bayernoil rafinerisindeki hisselerini devralmıştı….

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12380830/rus-petrol-sirketi-alman-hukumetine-dava-acti

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12380830/rus-petrol-sirketi-alman-hukumetine-dava-acti

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top