Elon Musk Ukraynalıları kızdırmıştı: Şimdi de Rusya’yı hedef aldı

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Geçtiğimiz hafta Kırım Rusya’ya ait diyerek Ukraynalıları kızdıran Tesla ve SpaceX’in sahibi Elon Musk, şimdi de Rusya’yı hedef aldı.
Musk, SpaceX’in Ukrayna’ya sağladığı Strarlink uydu merkezli iletişim hizmetini ücretsiz sürdüremeyeceğini söylemişti. ABD Savunma Bakanlığı Pentagon da Starlink konusunda SpaceX ile iletişim halinde olduklarını bildirmişti.
Elon Musk, bugün Twitter’da paylaştığı mesajda Rusya’yı hedef alarak “Rusya aktif olarak Starlink’i öldürmeye çalışıyor” diye yazdı. SpaceX’in uydu sistemini korumak için büyük kaynak harcadığını belirten Musk, “Bu durumda bile Starlink ölebilir” ifadelerini kullandı.
Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, Rusya’nın Ukrayna işgalinin başında Ukrayna’ya 80 milyon dolar değerinde uydu terminali bağışlamıştı. Son dönemde Starlink sistemindeki sorunların Ukrayna ordusunun iletişimini olumsuz etkilediği belirtilmişti.
Rusya’daki bazı yetkililer de uydu iletişiminin kesilmesinin Ukrayna’nın savunma kapasitesini azaltacağı yönünde açıklamalar yapmıştı….

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12386592/elon-musk-ukraynalilari-kizdirmisti-simdi-de-rusyayi-hedef-aldi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12386592/elon-musk-ukraynalilari-kizdirmisti-simdi-de-rusyayi-hedef-aldi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top