Elon Musk'tan Ukrayna açıklaması: Ücretsiz finanse etmeye devam edeceğiz

Dikkat! bu haber “Haber Türk” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın Rusya-Ukrayna Savaşı’na ilişkin açıklamaları son günlerde gündem yaratmaya devam ediyor.Starlink uydusunu Ukrayna’ya göndermek için finansal destek sağlamayacaklarını ABD Savunma Bakanlığı’na (Pentagon) bildiren Musk’tan yeni açıklama geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Musk, “Ukrayna hükümetini ücretsiz finanse etmeye devam edeceğiz.” dedi.Paylaşımında, Ukrayna’ya verilen Starlink hizmetinin ücretsiz olarak süreceğini ifade eden Musk, “Starlink hala para kaybediyor ve diğer şirketler vergi mükelleflerinden milyarlarca dolar alıyor olsa da biz Ukrayna hükümetini ücretsiz olarak finanse etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

UKRAYNA’YA STARLINK HİZMETİ SUNMUŞTU

UKRAYNA’YA STARLINK HİZMETİ SUNMUŞTURusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarının başlamasının ardından Musk, Ukrayna ordusu ve ülke genelinde iletişim kaynağının kesintiye uğramaması için Starlink hizmetinin ücretsiz olarak Ukrayna’ya sundu.
Geçtiğimiz günlerde söz konusu hizmetin maliyetleri olduğunu ve ‘belirsiz bir süre’ için bu hizmeti sunamayacaklarını hatırlatan Musk, bu maliyetlerin Pentagon tarafından karşılanmasını istedi. ABD, söz konusu hizmeti finanse etmek için Musk ile görüşmeler yaptığını duyurmuştu.

“PENTAGON’A MEKTUP GÖNDERDİ”

“PENTAGON’A MEKTUP GÖNDERDİ”

Kaynak :
https://www.haberturk.com/musk-tan-ukrayna-ya-finanse-etmeye-devam-edecegiz-3529715

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top