Erdoğan – Putin görüşmesine saatler kala Rusya çıkladı: Erdoğan teklif edecek

Dikkat! bu haber “İnternet Haber” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Kazakistan’da bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek. İkilinin görüşmesi özellikle Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarını yoğunlaştırdığı bir dönemde büyük önem taşırken, Rus basını, görüşmede ele alınacak konuları yazdı. Putin’in yardımcısı Yuriy Uşakov’un zirveye dair açıklamaları dikkat çekti.

Erdoğan’ın ‘arabuluculuk’ teklifi bekleniyor

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuriy Uşakov, Rus basınına yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın ‘arabuluculuk’ teklif etmesini beklediklerini açıkladı. Uşakov, Erdoğan’ın Putin’e olası Rusya-Batı müzakerelerinin formatlarıyla ilgili tekliflerini resmen sunacağını söyledi.

Batı’nın önde gelen ülkelerinin planları var

Putin’in yardımcısı Uşakov, “Erdoğan’ın şu anda basında yer alan görüşleri resmen sunması beklenebilir. Zira Rusya, ABD, Batı Avrupa’nın önde gelen ülkeleri de dahil çeşitli arabuluculuk planları gündemde.” dedi. Uşakov, “Şimdi birçok kişi Türklerin Ukrayna ihtilafının çözümü bağlamında başka girişimlerde bulunmaya hazır olduğunu söylüyor. Umarım faydalı bir tartışma bizi bekliyordur.” ifadelerinde bulundu.

Dün de Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, “Putin ve Erdoğan, Türkiye’nin Rusya-Ukrayna görüşmesine ev sahipliği teklifini görüşebilir” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak :
https://www.internethaber.com/erdogan-putin-gorusmesine-saatler-kala-rusya-cikladi-erdogan-teklif-edecek-2274281h.htm

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top