Eurovision, 13 Mayıs’ta Liverpool’da

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Eurovision şarkı yarışmasının 2023’te Britanya’nın Liverpool şehrinde yapılacağı kesinleşti. Volodimir Zelenski’nin Ukrayna Mariupol’da etkinliği gerçekleştirmenin mümkün olmadığını açıklaması üzerine organizasyonu, son yarışmada ikinci olan Birleşik Krallık üstlenmişti.

Görsel: Pinterest

Ukrayna’nın, Rus işgali nedeniyle ev sahipliği yapamadığı etkinlik 13 Mayıs’ta 25 yıl aradan sonra ilk kez Birleşik Krallık’ta düzenlenecek.

Birleşik Krallık’ta, Eurovision’a ev sahipliği yapmayı teklif eden 20 şehirden biri olan Liverpool son ikiye kaldığı Glasgow’u geçerek bu hakkı elde etti.

Liverpool 67’nci kez düzenlenecek yarışmaya ev sahipliği yapacak.

Graham Norton’un BBC’nin ‘The One Show’ programında Cuma günü yaptığı duyuru, dünyanın en çok ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/eurovision-13-mayista-liverpoolda/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/eurovision-13-mayista-liverpoolda/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top