Irak'ta DEAŞ'ın sözde Kerkük askeri sorumlusu öldürüldü

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Irak hükümetine bağlı Güvenlik Medya Ağından yapılan yazılı açıklamaya göre, Irak hava kuvvetlerinin desteğiyle güvenlik güçleri Kerkük’ün güneyindeki Vadi Zegetun bölgesinde terör örgütü DEAŞ’a yönelik operasyon düzenledi.
Bir sığınağın hedef alındığı hava saldırısında DEAŞ’ın sözde Kerkük askeri sorumlusu “Abu Mustafa” kod adlı Muhammed Mudri ile iki teröristin öldürüldüğü kaydedilen açıklamada, teröristlerin yaklaşık 10 günden beri Irak istihbaratı tarafından takibe alındıkları belirtildi.
Açıklamada, kentin güneyindeki son DEAŞ saldırılarının bu grup tarafından yönlendirildiği ve desteklendiği bilgisi verildi.
Terör örgütü DEAŞ, 2014’te Irak’ın Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük illerinin bir kısmını ele ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12338821/irakta-deasin-sozde-kerkuk-askeri-sorumlusu-olduruldu

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12338821/irakta-deasin-sozde-kerkuk-askeri-sorumlusu-olduruldu

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top