Fortnite Kara Delik Etkinliği İzlenme Rekorlarını Kırdı

Fortnite’ın geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Kara Delik etkinliğinin izlenme rakamları Epic Games tarafından açıklandı. Oyunun tamamen yenilenmiş hali için düzenlenen etkinliğin canlı yayını Twitch, Twitter ve Youtube üzerinde olarak toplam 7 milyon izleyiciye ulaşmış.

Epic Games tarafından yapılan açıklamada resmi adı “The End” olan etkinlik Twitter ve Twitch üzerinde rekor kırmış. Youtube üzerinde de en çok izlenen oyun etkinliği olmayı başarmış.

Twitch üzerinde Fortnite canlı yayınlarının toplam izlenmesi 1.7 milyon olarak belirtiliyor. Epic’e göre bu sayede Twitch platformunda “Tek bir oyunun en fazla tekil izleyiciye ulaşması rekoru” kırılmış oluyor.

Kara delik etkinliği Twitter üzerinde “50.7 milyon dakika izlenme ve 42.8 milyon görüntüleme ile en çok izlenen oyun etkinliği” olarak rekor kırıyor. Anlık tekil izleyici sayısının 1.4 milyona ulaştığı da belirtiliyor.

3 platform arasında en büyük isim olan YouTube ise canlı yayınlar sırasında toplam 4.3 milyon anlık izleyiciye ulaşmış. Bu izleyici sayısı YouTube’un oyun etkinliği alanında bir rekor olarak kabul ediyor. Genel kulvarda Beyonce’un canlı yayınlanan konseri ya da daha geleneksel yayınların arkasında kalmış.

Etkinliğe oyun içinde dahil olan oyuncular hakkında herhangi bir açıklama yapılmamış. Yalnızca izleyiciler tarafından bakıldığında ise, oyun dünyasının en büyük etkinliklerinden birisi gerçekleştirdi demek mümkün.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top