Fransa hükümeti, grevcilerin iki benzin deposuna el koydu

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Fransa’da TotalEnergies’e ait 6 rafinerinin 3’ünde, Esso-ExxonMobil’in de 2 rafinerisinde çalışanlar greve gittiklerini duyurmuştu.

Konu hakkında açıklamalarda bulunun Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire, işverenle sendikalar arasındaki müzakerelerin tamamlanıp, bir anlaşmaya varıldığını söyledi.

Le Maire, “Müzakere zamanı geçti. Bir müzakere oldu ve bir anlaşmaya varıldı. Herkesin bu varılan anlaşmanın sonucuna saygı göstermesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Fransa’da iki büyük işçi sendikası konfederasyonu anlaşmayı onaylamıştı. Sol eğilimli GTI ise söz konusu anlaşmayı reddetmişti.

Le Maire, grevin sürmesinin “yasa dışı ve kabul edilemez” olduğunu belirtirken, “Rafinelerin ve benzin depolarının önündeki engeller derhal kaldırılmalı” şeklinde konuştu.

Fransa’da devam eden grevler nedeniyle petrol istasyonlarının yüzde 30’unda yakın sıkıntısı yaşanıyor.

Diğer yandan, Enerji Bakanı Agnes Pannier-Runacher, hükümetin, Rhone bölgesindeki Feyzin benzin deposu ile Flandres bölgesindeki Mardyck benzin deposuna el koyduğunu duyurdu.

Pannier-Runacher, “Biz bu kararı Fransızlar için aldık, grevcilere karşı bir karar almadık. Aldığımız karar gerekliydi, bu sayede insanlar çalışmaya devam edebilecek ve temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek” ifadelerini kullandı.  

 

Kaynak :
https://www.intell4.com/fransada-hukumet-grevcilere-karsi-hangi-adimi-atti-haber-194517

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top