Fransa'da bir öğrenciye İslam karşıtı saldırı: Kuran-ı Kerim'i yırtıldı, başörtüsü çöpe atıldı!

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

FranceInfo’nun haberine göre, Caen kentindeki Jean Rostand Lisesi’nde okuyan ve ismi belirtilmeyen Müslüman öğrenci, odasına döndüğünde okuduğu Kur’an-ı Kerim’in yırtıldığını ve başörtüsünün çöpe atıldığını fark etti.
Öğrenci karşılaştığı manzarayı okul yönetimine bildirdi. Olaya ilişkin açıklama yapan Lise Müdürü Sebastien Duval-Rocher, öğrencinin inancına yönelik bu saldırı karşısında şok yaşadığını ancak şahsına yönelik bir saldırı olmadığını aktardı.
“Yaşananlar karşısında ben ve meslektaşlarım şoke olduk. Hoşgörülü, farklı inançlara açık ve tüm inançları aramızda kabul eden bir okuluz.” diyen Duval-Rocher, öğrencisine yönelik bu saldırının kabul edilemez olduğunu kaydetti.
Müdür Duval-Rocher ayrıca mail yoluyla, öğrenci ve öğretmenlere, saldırının kabul edilemez olduğu ve ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12386492/fransada-bir-ogrenciye-islam-karsiti-saldiri-kuran-i-kerimi-yirtildi-basortusu-cope-atildi

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12386492/fransada-bir-ogrenciye-islam-karsiti-saldiri-kuran-i-kerimi-yirtildi-basortusu-cope-atildi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top