Sadr Hareketi: “Sudani’nin kuracağı hükümette yer almayacağız”

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Sadr’a yakın sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, yeni kurulacak hükümet konusuna değinildi.

Açıklamada, Mukteda es-Sadr’ın yeni kurulacak hükümetin “milis, dışa bağımlı ve yolsuzluklar hükümeti” olacağını düşündüğü belirtildi.

Sadr Hareketi’na bağlı hiç kimsenin Sudani’nin oluşturacağı kabineye katılmayacağı belirtilen açıklamada, Sudani hükümetine katılmak isteyenlerin ise hareketten derhal çıkarılacağı kaydedildi.

İran destekli Şii Koordinasyon Çerçevesi Muhammed Şiya es-Sudani’yi başbakan adayı olarak göstermiş ve iki gün önce Meclis’te seçilen Cumhurbaşkanı Abdullatif Reşid de hükümeti kurma görevini Sudani’ye vermişti.

Sudani’nin bir ay içerisinde kabinesini oluşturması ve Meclise sunması gerekiyor.     

 

                

Kaynak :
https://www.intell4.com/irakta-sadr-hareketi-yeni-kurulan-hukumette-yer-alacak-mi-haber-194502

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top