Gözünden 23 tane kontakt lens çıkarıldı! Uyumadan önce çıkarmayı unutuyormuş!

Dikkat! bu haber “tv100 Haber” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan bir kadın, görme şikayeti sebebiyle göz kliniğine başvurdu. Doktor, bu şikayetlerin farklı sebeplerden olacağını düşündü. Muayene ettiğinde ise doktor da hasta da şoke oldu. Kadının gözünden 23 kontakt lens çıkarıldı. Lenslerin, hastanın gözünden çıkarılma anları ise doktorun asistanı tarafından kaydedildi. 

Sosyal medyada da paylaşılan görüntüler, büyük ilgi topladı. Kadının lenslerini çıkarmayı unutarak uyuduğu ve her sabah yeni bir lens taktığı ortaya çıktı. 

Doktor Katerina Kurteeva Kalifornia Eye Associates’in sayfasında, “Birinin geceleri kontakt lensleri çıkarmayı unuttuğu ve her sabah yeni lens takmaya devam ettiği nadir bir durum.” diye yazdı.

“Aklımdan neler olabileceğine dair ihtimaller geçti”

Insider’a yaptığı açıklamada Kurteeva, şunları anlattı:

“Aklımdan neler olabileceğine dair ihtimaller geçti. Kırık kontakt lens parçası, korneada çizik, enfeksiyon, kirpik veya makyaj kalıntısı. Ancak muayeneyi yaptıktan sonra emin olabilirdim. Hastadan aşağı bakmasını istediğimde, birbirine yapışmış birkaç kontakt lensin kenarlarını görebiliyordum. Lensleri çekip çıkardığımda daha fazlasını görebileceğimi hissettim ve asistanımdan çıkarma işlemini kaydetmesi için telefonumu getirmesini istedim.

“Kontakt lens kütlesi görebiliyordum”

“Hastadan tekrar aşağı bakmasını istediğimde, gözüne yapışmış kocaman, koyu mor bir kontakt lens kütlesi görebiliyordum. Neredeyse ikinci bir gözbebeği gibi görünüyordu. İskambil destesi dağıtır gibi, lensleri teker teker ayırmak için nazikçe kulak temizleme çubuğu kullanmaya başladım.”

“Guinness Rekorlar Kitabı anım olabileceğini düşündüm”

“Lensler zincir şeklinde göz kapağından aşağı sarkıyordu. Çok fazla kontakt lens vardı, bunun benim Guinness Rekorlar Kitabı anım olabileceğini düşündüm. Yaklaşık 20 yıllık meslek hayatımda hiç böyle bir şey görmemiştim. Hasta da buna inanamadı ve saydığım sayıdan emin olup olmadığımı sordu.”

 

Kaynak :
https://www.tv100.com/gozunden-23-tane-kontakt-lens-cikarildi-uyumadan-once-cikarmayi-unutuyormus-haber-632477

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top