Hindistan'dan, Çin'e gözdağı: Denizaltından balistik füze denedi

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan, denizaltından balistik füze fırlatarak rakiplerine mesaj verdi.
Hindistan Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Önceden belirlenmiş bir menzilde test edilen füze, Bengal Körfezi’ndeki hedefi tam isabetle vurdu. Silah sisteminin tüm operasyonel ve teknolojik parametreleri doğrulandı.” denildi.
Açıklamada,  balistik füze denemesiyle denizaltı mürettebatının yeterliliği ve Hindistan’ın nükleer caydırıcılığının kanıtlandığı belirtildi.
DENİZALTINDAN BALİSTİK FÜZE ATMA KABİLİYETİNE SAHİP 6’INCI ÜLKE Füzenin güvenilir, caydırıcı güce sahip, sağlam ve sürdürülebilir yeteneklerinin bulunduğu kaydedildi.
ABD, Rusya, Çin,  Fransa ve İngiltere’nin arından Hindistan da denizaltından balistik füze atma kabiliyetine sahip 6’ıncı ülke oldu.
Hindistan, füzenin fırlatıldığı “INS Arihant” adlı ilk nükleer denizaltısının yapımına 2016’da Başbakan Narendra Modi’nin talimatıyla başlamıştı….

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12382544/hindistandan-cine-gozdagi-denizaltindan-balistik-fuze-denedi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12382544/hindistandan-cine-gozdagi-denizaltindan-balistik-fuze-denedi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top