Scholz'dan, Ukrayna Savaşı çıkışı: Mevcut krizleri şiddetlendiriyor

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Rusya-Ukrayna savaşı Avrupa’yı sallarken Almanya’dan yeni açıklama geldi.
Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Moğolistan Başbakanı Luvsannamsrain Oyun-Erdene ile Berlin’de yaptığı görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi.
Moğolistan ile hukuk devleti ve demokrasi gibi önemli değerli paylaştıklarını söyleyen Scholz, Ukrayna’daki savaşın sadece Avrupa’da değil tüm dünyada uluslararası düzeni tehdit ettiğini, bundan dolayı uluslararası hukukun ihlal edilmesine kararlılıkla karşı çıktıklarını ifade etti.
Başbakan Scholz, Birleşmiş Milletlerde (BM) kısa süre önce 143 ülkenin Rusya’yı kınadığına işaret ederek, “Putin’in, Ukrayna’nın bazı bölgelerini zorla ele geçirme girişimi kesinlikle kabul edilemez.” dedi.
Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın dünya genelinde gıda ve enerjide fiyatların yükselmesine, enflasyona ve borçlanmaya sebep olduğunu aktaran Scholz, savaşın “mevcut krizleri şiddetlendirdiğini” kaydetti.
MOĞOLİSTAN’A DESTEK AÇIKLAMASIScholz, Rusya ile Çin arasında bulunan Moğolistan’ın siyasi ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12382735/scholzdan-ukrayna-savasi-cikisi-mevcut-krizleri-siddetlendiriyor

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12382735/scholzdan-ukrayna-savasi-cikisi-mevcut-krizleri-siddetlendiriyor

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top