Hong Konglu protestocuyu Çin Konsolosluğuna sürükleyip dövdüler

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Britanya’da Pazar günü Çin Komünist Partisi’nin kongresini protesto etmek için Manchester şehrindeki Çin konsolosluğunun önüne giden Hong Konglu protestocu, henüz kimliği belirlenemeyen biri tarafından Çin konsolosluğuna sürüklendi ve dövüldü.

Çin konsolosluğunun sınırlarına izinsiz olarak giremeyen Britanyalı polisler ve diğer protestocular, dövülen Hong Konglu’yu dışarı çektiler. Bob adındaki Protestocu BBC’ye, “Beni içeri sürüklediler ve dövdüler” dedi.

Dışişleri Bakanlığı, olayla ilgili araştırma yaptığını belirtirken, Manchester Polisi soruşturma başlattı.

Bir konsolosluk sözcüsüyse protestocuların Çin cumhurbaşkanının aşağılayıcı bir portresini sergilediklerini, bunun diplomatik sorunlara yol açabileceğini ifade etti.

Twitter’da tepki gösteren eski ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/hong-konglu-protestocuyu-cin-konsolosluguna-surukleyip-dovduler/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/hong-konglu-protestocuyu-cin-konsolosluguna-surukleyip-dovduler/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top