İngiltere Ekonomi Bakanı Hunt: “Mini bütçe düzenlemeleri hataydı”

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

İngiltere’nin yeni Maliye Bakanı Jeremy Hunt, yaptığı açıklamada, Liz Truss’un başbakanlığının feci ilk birkaç haftasından sonra ekonomiyi istikrara kavuşturmak için kamu harcamalarında kesinti yapmak zorunda kalacağını belirtti.

Truss’ın hatalar yaptığını söyleyen Hunt; piyasaya güven vermek, istikrarı yeniden sağlamak için zor kararların alınması gerektiğine dikkat çekti.

İngiltere Maliye Bakanı, “Harcamalar insanların istediği kadar artmayacak. Bazı vergiler insanların istediği kadar hızlı kesilmeyecek, bazılarının artması gerekecek” ifadelerini kullandı.

Hunt, “Yapabileceğim şey, vergi ve harcama planlarımızı ödeyebileceğimizi ve bunun hem harcama hem de vergi konusunda çok zor kararlar almamız gerekeceğini göstermek. Hatalar vardı. En zenginlerin ödediği vergi oranını düşürmek için vergi ve harcama konusunda yönetim kurulu genelinde zor kararlar istemek bir hataydı. Başbakan bunu fark etti, bu yüzden buradayım” şeklinde konuştu.

Lizz Truss ile bir görüşme gerçekleştireceğini söyleyen Hunt, çılgın vergi artışları ve kesintiler içeren başbakanın büyüme planından kopmak istediğini belirtti.

 

Kaynak :
https://www.intell4.com/ingiltere-maliye-bakani-jeremy-hunt-yeni-ekonomi-programi-hakkinda-ne-dedi-haber-194503

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top