Venezuela'da sel faciası: Ölü sayısı 50'ye yükseldi

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Venezuela’nın Aragua eyaletinde 8 Ekim’de şiddetli yağışların yol açtığı toprak kayması ve sellerde bilanço artıyor.
Vatandaş Güvenliği ve Huzurdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Remigio Ceballos Lchaso, açıklamasında, Las Tejerias’da arama kurtarma çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirtti. 
Felakette hayatını kaybedenlerin sayısının 50’ye çıktığını belirten Lchaso, ne kadar sürerse sürsün, kayıpları arama kurtarma çalışmalarının devam edeceğini söyledi.
Lchaso,  “Bolivarcı Ulusal Silahlı Kuvvetlerin de desteğiyle 3 bin 200 kişi ve 30 makine ile enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. Yiyecek, su, eğitim, sağlık, psikolojik destek ve hepsinden önemlisi Devlet Başkanımız Nicolas Maduro’nun talimatları kapsamında halk için her şey yapılıyor.” ifadesini kullandı.
Afet bölgesini 12 Ekim’de ziyaret eden Devlet Başkanı Nicolas Maduro,  trajedinin büyüklüğüne dikkati çekerek ölü sayısının 100’ü bulabileceğini belirtmişti.
Venezuela’nın bazı kesimleri, La ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12386707/venezuelada-sel-faciasi-olu-sayisi-50ye-yukseldi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12386707/venezuelada-sel-faciasi-olu-sayisi-50ye-yukseldi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top