İran'da 1862 mahkuma af veya ceza indirimi

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

İran resmi haber ajansı IRNA’ya göre, Yargı Erki Başkanı Gulamhüseyin Muhsin Ejei’nin sivil ve askeri mahkemelerde hüküm giyen 1862 mahkumun cezasının hafifletilmesi ve affedilmesi yönündeki önerisi Hamaney tarafından kabul edildi.
Hazreti Muhammed ve İmam Cafer es-Sadık’ın doğum yıl dönümü dolayısıyla sunulan teklifin, Devrim Mahkemeleri, Devlet Ceza Kurumları ile Silahlı Kuvvetler Yargı Kurumlarından ceza alan mahkumları kapsadığı belirtildi.
Karar kapsamına giren mahkumlardan kaçının affedildiği kaçında ise ceza indirimine gidildiğine ilişkin bilgi verilmedi.
İran Anayasası’nın 110’uncu maddesine göre Hamaney’in mahkumları af yetkisi bulunuyor. Hamaney, İran Yargı Erki’nin talebi üzerine her yıl devrimin yıl dönümü başta olmak üzere bayramlarda ve diğer ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12373022/iranda-1862-mahkuma-af-veya-ceza-indirimi

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12373022/iranda-1862-mahkuma-af-veya-ceza-indirimi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top