İran'daki gösterileriler yeniden alevlendi

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

İran’ın başkenti Tahran’da 13 Eylül’de polis tarafından başörtüsü kurallarına uymadığı gerekçesiyle gözaltına alınan 22 yaşındaki Mahsa Amini’nin 16 Eylül’de hayatını kaybetmesinin ardından başlayan ve son günlerde yerini lise ile üniversitelere bırakan eylemler, yeniden sokağa taştı. Cumartesi günü için yapılan eylem çağrıları karşılık buldu ve başkent Tahran dahil olmak üzere birçok şehrin sokaklarında protestolar yeniden başladı. Tahran’ın birçok bölgesinde alınan geniş güvenlik önlemlerine rağmen çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu göstericiler ile emniyet güçleri arasında tansiyon yükseldi.
ÇÖP KONTEYNERLERİ VE ARABA LASTİKLERİNİ YAKILDI
Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Tahran, Kerec, Senendec, Kerman, İsfahan, Meşhed, Erak, Reşt, Merivan, Saqqız ve Buka şehirlerinde ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12341035/irandaki-gosterileriler-yeniden-alevlendi

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12341035/irandaki-gosterileriler-yeniden-alevlendi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top