İran’ın eski İçişleri Bakan Yardımcısı Taczade’ye hapis cezası

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

İran’ın eski İçişleri Bakan Yardımcısı ve reformist politikacı Mustafa Taczade’ye hapis cezası verildi.
Taczade’nin avukatı Hoşmand Porbabayi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, gözaltında tutulan Taczade’nin 8 yıl hapse mahkum edildiğini duyurdu.
Porbabayi, “Mustafa Taczade toplum güvenliğine karşı açık ve gizli faaliyet yürütmekten 5 yıl, yalan haber yapmaktan 2 yıl ve rejim karşıtı faaliyetlerden 1 yıl hapis cezası aldı. Müvekkilimin kesinleşmiş cezası ise 5 yıl” ifadesini kullandı.
Taczade, 8 Temmuz tarihinde “ulusal güvenliğe karşı hareket edip kamuoyunu rahatsız eden yalanlar yaymak” suçlamasıyla gözaltına alınmıştı.
Taczade, İran’ın eski Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi döneminde İçişleri Bakan Yardımcılığı ve Cumhurbaşkanı Danışmanlığı görevlerini yapmıştı….

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12363460/iranin-eski-icisleri-bakan-yardimcisi-taczadeye-hapis-cezasi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12363460/iranin-eski-icisleri-bakan-yardimcisi-taczadeye-hapis-cezasi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top