"İşgalciler savaş alanında bize karşı başarısızlar ve bu yüzden bu teröre başvuruyorlar"

Dikkat! bu haber “Dünya Bülteni” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Zelenskiy, gece saatlerde Telegram hesabından yaptığı görüntülü paylaşımında, Rus güçlerinin bu sabah Ukrayna’nın birçok bölgesindeki şehre düzenlediği saldırılara tepki gösterdi.

Kiev’de sabah düzenlenen füze saldırıları sonucu hasar gören altyapının tamir çalışmalarını yapan iş makinalarının önünde açıklama yapan Zelesnkiy, “Şu anda ülke genelinde restorasyon çalışmaları devam ediyor.” diye konuştu.

Rusya’nın, Ukrayna’nın şehirlerine toplam 84 seyir füzesi fırlattığını ve bunlardan 43’ünün Ukrayna Hava Savunma Sistemleri tarafından imha edildiğini kaydeden Zelenskiy, ayrıca Rusların gönderdiği İran üretimi 24 İHA’dan 13’ünün Ukrayna güçlerince vurulduğunu belirtti.

Zelenskiy, “Ve ondan sonra bile her on dakikada bir İran üretimi ‘Şahid’in (kamikaze İHA) vurulduğuna ilişkin bir mesaj alıyorum.” dedi.

Konuşmasında, “Ukrayna’nın korkutulması imkansız, sadece daha da birleşmesi mümkün.” ifadesine ……

Devamını okumak için: https://www.dunyabulteni.com/dunya/isgalciler-savas-alaninda-bize-karsi-basarisizlar-ve-bu

Kaynak :
https://www.dunyabulteni.com/dunya/isgalciler-savas-alaninda-bize-karsi-basarisizlar-ve-bu

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top