Libya'dan Yunanistan ve Mısır'a rest

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Hükümet Sözcüsü Muhammed Hammude, başkent Trablus’ta düzenlediği basın toplantısında, Mısır ve Yunanistan dışişleri bakanlarının dün Kahire’deki açıklamalarındaki eleştirilerine değindi.
Sözcü Hammude, “Ülkenin içinde bulunduğu geçiş durumu bahane edilerek Libya’nın ve halkının Doğu Akdeniz’deki haklarının teslim edilmesini kabul etmiyoruz.” dedi.
Libyalıların barış iradesini hiçe sayarak dün Kahire’de Libyalıların temsilcisi olmadan Libya meselesini görüşmek üzere Mısır-Yunan toplantısı düzenlendiğini ifade eden Hammude, “Libya Siyasi Anlaşması tamamen Libya’ya ait bir mülkiyettir ve Birleşmiş Milletlerin himayesi altındadır, Libyalılara rızaları veya iradeleri dışında herhangi bir özel çözüm biçimi dayatılamaz.” diye konuştu.
Hammude, “Libya Siyasi Anlaşması’nın sona erdiğini belirtmek için” tekrarlanan girişimleri, “Libya işlerine kabul ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12351329/libyadan-yunanistan-ve-misira-rest

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12351329/libyadan-yunanistan-ve-misira-rest

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top