Japonya, Kuzey Koreli 5 kuruluşun varlıklarını dondurdu

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Söz konusu kararı, Kabine Baş Sekreteri Matsuno Hirokazu kamuoyuna duyurdu.

Matsuno, Kuzey Kore’nin tehdidini “ciddi ve yakın” olarak nitelendirirken, “pervasız eylemlerin uluslararası barışı tehdit ettiğini” söyledi.

Matsuno ülkesinin, nükleer füze geliştirme programları ile alıkonulan Japonlar gibi sorunları çözmesi için Kuzey Kore’ye çağrıda bulunduğunu belirtti.

Güney Kore de Kuzey Kore’nin füze programında ve kitle imha silahlarının tedarikinde bulunan Kuzey Koreli 15 kişi ve 16 kuruma yaptırım uyguladığını duyurmuştu.

Birleşmiş Milletler (BM) kararlarını ihlal eden Pyonyang yönetimi, 2022 başından bu yana farklı menzillerde 30’a yakın füze denemesi gerçekleştirdi.

 

 

Kaynak :
https://www.intell4.com/japonya-kuzey-kore-hakkinda-hangi-karari-verdi-haber-194526

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top