Kanada'ya 10 bin İran Devrim Muhafızı'nın girişi yasaklandı

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, İran’a karşı yeni göçmenlik önlemleri getirdiklerini ve bunun da 10 bin Devrim Muhafızları üyesinin Kanada’ya girmesinin sonsuza kadar yasaklanacağı anlamına geldiğini söyledi.
Başbakan Yardımcısı Chrystia Freeland ile birlikte Ottawa’da düzenlediği basın toplantısında konuşan Trudeau, İran Devrim Muhafızları (IRGC) üyeleri de dahil olmak üzere İran rejiminin üst düzey üyelerinin Kanada’ya girmesine getirilen yasağı, “sonsuza kadar kalıcı” olarak nitelendirdi.
Trudeau, kararın, IRGC’nin en üst düzeydeki üyelerinden başlayarak yüzde 50’sini kapsadığını, bunun da kabaca 10 bin devrim muhafızı anlamına geldiğini söyleyerek, “Bu acımasız rejimi yıkmak için elimizdeki en güçlü araçları kullanıyoruz. Göç ve Mülteci Koruma Yasası’nın, yalnızca rejimlerin savaş suçları veya soykırım işlemesi gibi ‘en ciddi durumlarda’ kullanılan güçlü hükümleri, bu kararın uygulanmasında kullanılacak” dedi.
……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12338320/kanadaya-10-bin-iran-devrim-muhafizinin-girisi-yasaklandi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12338320/kanadaya-10-bin-iran-devrim-muhafizinin-girisi-yasaklandi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top