Katar'da gerçekleşti: ABD ile Taliban arasında üst düzey görüşme

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

El Kaide lideri Zevahiri’nin ölümünün ardından ilk üst düzey görüşme gerçekleştirildi.
CNN’in haberine göre, ABD ile Taliban arasında terör örgütü El-Kaide lideri Eymen ez-Zevahiri’nin 31 Temmuz’da öldürülmesinin ardından ilk üst düzey görüşmenin Katar’ın başkenti Doha’da yapıldığı bilgisi geçildi.
TERÖRLE MÜCADELE ELE ALINDIABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktör Yardımcısı David Cohen, Taliban İstihbarat Başkanı Abdul Hak Vasik ile yüz yüze görüştü. Görüşmede terörle mücadelenin ele alındığı belirtildi. ABD ile Taliban arasında son olarak eylülde esir takası yapılmıştı.
Taliban’ın kurucu lideri Molla Ömer’e yakınlığıyla bilinen Hacı Beşir Nurzey karşılığında Taliban’ın elinde tutuklu bulunan ABD vatandaşı Mark Frerichs serbest bırakılmıştı.
El-Kaide kurucusu Usame Bin Ladin’in halefi Eymen ez-Zevahiri’nin 31 Temmuz’da Kabil’in merkezinde ABD’nin insansız hava aracı (İHA) ile öldürüldüğü ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12345025/katarda-gerceklesti-abd-ile-taliban-arasinda-ust-duzey-gorusme

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12345025/katarda-gerceklesti-abd-ile-taliban-arasinda-ust-duzey-gorusme

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top