Kırım ile Rusya'yı bağlayan köprüde patlama: 3 kişi hayatını kaybetti

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Kırım’ı Rusya’ya bağlayan ve Moskova yönetiminin ana tedarik lokasyonlarından birisi olan Kerç Köprüsü, bomba yüklü kamyonlar ile hedef alındı. 

Sabah saatlerinde meydana gelen patlama nedeniyle köprünün bir kısmının çöktüşü belirtilirken üç kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. 

Rus haber ajansı RIA’nın Rusya Ulusal Terörle Mücadele Komitesi’nden aktardığı açıklamada, bomba yüklü kamyonla düzenlendiği söylenen saldırıda, yakıt taşıyan yedi vagonun alev alması sonucu “köprünün iki bölümünün kısmen çöktüğü” duyuruldu. 

2018 yılında açıklan ve Kırım’ı Rusya’nın ulaşım ağına bağlayan köprüde meydana gelen patlamanın ardından karayolu ve demiryolu köprüsünde trafik askıya alındı.

Patlama görüntüleri kısa sürede sosyal medyada paylaşıldı. 

Ukrayna ordusu, Kırım’ı Rusya ana karaya bağlayan Kerç Köprüsünü vurdu. Köprünün patlama anı;pic.twitter.com/1qJ3ojwp90

— Furkan Uludağ (@Furkanuludag) October 8, 2022

Köprü patlamasına ilişkin açıklama yapan Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski’nin danışmanı Mihaylo Podolyak köprüdeki hasarı “başlangıç” diye tanımladı ancak doğrudan Ukrayna’nın sorumluluğuna ilişkin bir ifade kullanmadı. 

Podolyak Twitter’daki paylaşımında “Yasadışı her şey yok edilmeli, çalınan her şey Ukrayna’ya iade edilmeli, Rusya işgal ettiği her yerden sürülmeli” ifadelerini kullandı. 

Crimea, the bridge, the beginning. Everything illegal must be destroyed, everything stolen must be returned to Ukraine, everything occupied by Russia must be expelled. pic.twitter.com/yUiSwOLlDP

— Михайло Подоляк (@Podolyak_M) October 8, 2022

Kaynak :
https://www.intell4.com/kerc-koprusu-nerede-haber-194471

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top