Kraliyet gelenekleri değişiyor! Kral Charles taç giyme töreninde değişikliklere gidiyor!

Dikkat! bu haber “SuperHaber” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Kral III. Charles, annesi Kraliçe Elizabeth’in ardından kraliyet geleneklerini değiştirmeye hazırlanıyor. Charles, taç giyme törenini kısaltacak, ritüelleri azaltacak. İngiliz basını, Kral’ın, annesi Kraliçe Elizabeth’ten sonra taç giyme törenini dört saatten bir saate düşüreceğini, davetli sayısını 6 bin kişi kadar azaltacağını ve birçok modası geçmiş ritüeli baltalayacağını yazdı.

Charles’ın bu kararını takdir edenler kadar eleştirenler de var. Bazı yorumcular ‘eksiltilmiş’ bir taç giyme töreninin İngiltere’nin küresel duruşunu yükseltmek için hayati bir şansı harcayabileceğini söyledi.

Kaynak :
https://www.superhaber.tv/kraliyet-gelenekleri-degisiyor-kral-charles-tac-giyme-toreninde-degisikliklere-gidiyor-galeri-420560

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top