Kriz korkunç düzeyde! Hastaneler kapanabilir

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Bakan Lauterbach, Alman Birinci Televizyon Kanalı ARD’de yayımlanan “Bericht aus Berlin” programında yaptığı açıklamada, hastanelerin gelecek aylarda maddi olarak likidite sorunu yaşayacaklarını, bu sorunun çözülmesi gerektiğini belirtti.
Hastanelere daha fazla devlet yardımı yapılması konusunda 18 Ekim Salı günü Maliye Bakanı Christian Lindner ile görüşeceğini ifade eden Lauterbach, “Hastanelerin çok özel bir durumu olduğu açıktır. Burada hızlı ve gerçekten etkili reaksiyon göstermezsek kapanmalar olur” uyarısında bulundu.
Karl Lauterbach, hastanelere özel fon ayrılmasına olumsuz baktığını aktararak, “Her alan için özel fon oluşturamayız” dedi.
Alman Hastaneler Birliği’nin eylül ortasında açıkladığı araştırmada, enerji fiyatlarındaki aşırı artış ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12390778/kriz-korkunc-duzeyde-hastaneler-kapanabilir

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12390778/kriz-korkunc-duzeyde-hastaneler-kapanabilir

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top