Kuveyt'te yeni hükümet yemin etti

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Kuveyt’te 5 Ekim’de kurulan ancak milletvekillerinin itirazı üzerine istifa eden 41. hükümette dün revizyona gidilmesine karar verilmişti.

Yeni hükümetin 16 bakandan oluştuğu belirtiliyor.

 AHMED NEVVAF BAŞBAKANLIĞINDA KURULAN HÜKÜMETLER

Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’ın büyük oğlu olan Ahmed Nevvaf başbakanlığındaki hükümet 1 Ağustos’ta kurulmuş, 2 Ağustos’ta da “milletvekilleri arasındaki uyumsuzluk nedeniyle” parlamento feshedilmişti.

Ülkede yeni yasama organının (Millet Meclisi) belirlenmesi için 29 Eylül’de seçimlere gidilmiş, seçimlerin ardından Ahmet Nevvaf başbakanlığındaki hükümet 2 Ekim’de istifa etmiş ve yeni kabine kurulana kadar geçici hükümet olarak göreve devam etmişti.

Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf, 5 Ekim’de Başbakan Ahmed Nevvaf’ı yeniden hükümeti kurmakla görevlendirmişti.

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/kuveytte-yeni-hukumet-yemin-etti/717191

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top