Maltalı gazeteciyi öldüren iki kardeşe 40’ar yıl hapis

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Yolsuzlukla mücadele eden Daphne Caruana Galizia’nın 2017’de bombalanarak öldürülmesinden beş yıl sonra cinayeti işleyen iki kardeşe 40’ar yıl hapis cezası verildi.

Daphne Caruana Galizia ölümü soruşturulurken ülkenin önde gelen iş adamlarından biri tutuklanmış, vatandaşlar başbakan Joseph Muscat’ın istifasını istemişti, 2019. Fotoğraf: Reuters

Times of Malta’nın haberine göre, Cuma günü Malta’da görülen duruşmanın başlangıcında, failler 59 yaşındaki George Degiorgio ve 57 yaşındaki Alfred Degiorgio, Caruana Galizia’nın Ekim 2017’de evinin yakınından geçerken meydana gelen patlamada ölmesi konusunda suçsuz olduklarını ileri sürmüşlerdi.

George ve Alfred Degiorgio, suçsuz olduklarını iddia ettikten ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/maltali-gazeteciyi-olduren-iki-kardese-40ar-yil-hapis/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/maltali-gazeteciyi-olduren-iki-kardese-40ar-yil-hapis/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top