Moskova'da kısmi seferberlik süreci tamamlandı

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Rusya’nın başkenti Moskova’da, kısmi seferberlik sürecinin tamamlandığı bildirildi. AA’nın aktardığına göre Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Moskova’daki kısmi seferberlik sürecinin bugün itibarıyla tamamlandığını duyurdu. Sobyanin, başkentte planlanan asker sayısına ulaşıldığını ve seferberlik noktalarının bugün saat 14.00’da kapatılacağını söyledi. 

NE OLMUŞTU?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 14 Ekim’de yaptığı açıklamada, ülkesindeki kısmi seferberlik kapsamında 222 bin kişinin silah altına alındığını kaydederek, yaklaşık 2 hafta içinde tüm seferberlik etkinliklerinin sona ereceğini belirtmişti. Rusya Savunma Bakanlığı, 21 Eylül’de alınan kısmi seferberlik kararı kapsamında toplam 300 bin kişinin silah altına alınmasının planlandığını bildirmişti.

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/moskovada-kismi-seferberlik-sureci-tamamlandi-haber-1585240

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top