Muğla'dan İngiltere'ye havalanan uçakta bomba alarmı

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Muğla Dalaman’dan İngiltere’nin Manchester kentine gitmekte olan Jet2 havayolu şirketine ait yolcu uçağı “bomba tehdidi” üzerine İngiliz savaş uçakları eşliğinde Stansted Havaalanı’na yönlendirildi.

Olayı sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile doğrulayan Jet2 havayolu firması, söz konusu Airbus A321 tipi uçağın Stansted Havaalanı’na güvenli bir şekilde iniş yaptığını ve inceleme için terminalden uzak bir alana çekildiğini duyurdu.

Jet2 firması, Twitter’dan yapıtığı açıklamada “Dalaman’dan Manchester’a giden LS922 sefer sayılı uçağın bu akşam Birleşik Krallık Hava Trafik Kontrolünün talimatıyla Londra Stansted’e yönlendirildiğini teyit ediyoruz. Londra Stansted Havalimanı ve ilgili makamlarla irtibat halindeyiz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/mugladan-ingiltereye-havalanan-ucakta-bomba-alarmi/716587

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top