Siyasi kriz sonrası Irak'ta seçim günü geldi: Bağdat’ta güvenlik önlemleri artırıldı

Dikkat! bu haber “SuperHaber” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Irak’ta bir yıldır devam eden siyasi krize son vermek için yarın mecliste cumhurbaşkanlığı seçimi gerçekleştirilecek. Seçim öncesi başkent Bağdat’ta geniş çaplı güvenlik önlemleri alınmaya başladı.

Hükümet konakları ve yabancı misyonların yer aldığı Yeşil Bölge’ye giden Cumhuriyet Köprüsü akşam saatlerinden itibaren trafiğe kapatılırken, gece yarısından itibaren ise sokağa çıkma yasağının uygulanması bekleniyor. Alınan tedbirler çerçevesinde, bazı cadde ve sokaklarda güvenlik güçleri tarafından denetimler yapılırken, Bağdat Operasyonlar Komutanlığı ise askeri araçların izinsiz olarak kente girmesini yasakladı.

BOYKOT KARARI

Seçim arifesinde, Irak Meclisi’ndeki Kanun Doğuşu Koalisyonu yarın yapılacak oturumu boykot kararı aldı. Irak Meclisi’nde 8 sandalyesi bulunan koalisyon grubu, siyasi tıkanıklığa son vermekten yana olduklarını belirterek, muhalefete fırsat verilmesini istedi.

ANLAŞMAZLIK SÜRÜYOR

Seçim öncesi Kürtlerin payı olan cumhurbaşkanlığı ……

Devamını okumak için: https://www.superhaber.tv/siyasi-kriz-sonrasi-irakta-secim-gunu-geldi-bagdatta-guvenlik-onlemleri-artirildi-haber-421030

Kaynak :
https://www.superhaber.tv/siyasi-kriz-sonrasi-irakta-secim-gunu-geldi-bagdatta-guvenlik-onlemleri-artirildi-haber-421030

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top