NATO'dan Rusya'ya tehdit: "Nükleer silah kullanımının sonucu olur"

Dikkat! bu haber “Dünya Bülteni” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya’nın örtülü nükleer tehditlerde bulunduğunu belirterek düşük verimli olsa bile nükleer silah kullanımının sonucu olacağını söyledi.

Stoltenberg, yarın başlayacak iki günlük NATO Savunma Bakanları Toplantısı öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Jens Stoltenberg, toplantıda Ukrayna’ya desteğin artırılması, Kuzey Akım 1 ve Kuzey Akım 2 boru hatlarına düzenlenen sabotajlar sonrası kritik altyapıların korunması ile müttefiklerin silah ve mühimmat stoklarının doldurulması gibi konuları ele alacaklarını belirtti.

Ukrayna’nın sahada ciddi kazanımlar elde ettiğini kaydeden Stoltenberg, Rusya’nın sivillere ayrım gözetmeksizin saldırdığını dile getirerek “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Ukrayna’da kaybediyor. İlhak girişimleri, kısmi seferberlik ve sorumsuz nükleer söylemleri savaşın başından bu yana gerginliği artırıcı en ciddi unsurlar. Bütün bunlar savaşın planladığı ……

Devamını okumak için: https://www.dunyabulteni.com/dunya/nato-dan-rusya-ya-tehdit-nukleer-silah-kullaniminin

Kaynak :
https://www.dunyabulteni.com/dunya/nato-dan-rusya-ya-tehdit-nukleer-silah-kullaniminin

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top