Ukrayna'ya destek verilemeye devam edilecek

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

ABD, Kanada, Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya ve Japonya’dan oluşan G7 ülkelerinin liderleri, Rusya’nın geçtiğimiz gün Ukrayna’nın birçok bölgesine düzenlediği füze saldırılarının ardından olağanüstü toplandı.
Video konferans yolu ile düzenlenen zirveye Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy de katıldı.
Liderler zirvenin ardından kabul ettikleri ortak bildiride, Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği füze saldırılarını en güçlü şekilde kınadıklarını duyurdu.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i ve diğer mesulleri saldırılardan sorumlu tutacaklarını belirten liderler, Ukrayna’nın Kırım ve Sivastopol bölgelerinin yanı sıra Donetsk, Luhansk, Zarorijya ve Herson bölgelerinin de yasa dışı ilhak girişimini reddederek kınadıklarını ifade edilirken yayınlanan bildiride “Rusya’nın ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12362971/ukraynaya-destek-verilemeye-devam-edilecek

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12362971/ukraynaya-destek-verilemeye-devam-edilecek

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top