Putin talimatı verdi! Rusya'nın güney bölgelerinde alarm

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’daki durumu görüşmek üzere Çarşamba günü Güvenlik Konseyi’ni topladı. Putin burada hükümete, güvenliği artırma çabalarını koordine etmek için Başbakan Mihail Mişustin’in başkanlık edeceği bir “özel koordinasyon konseyi” oluşturma talimatı verdi.
Putin Kırım, Krasnodar, Belgorod, Bryansk, Voronej, Kursk ve Rostov da dahil olmak üzere Rusya’nın Güney Federal Bölgesi bölgelerinde ‘yüksek alarm’ ilan etti. Putin, bölgesel makamlara, toprak ve sivil savunmaya hazırlıklı olma talmatı verdi.
Ek olarak Putin, Herson, Zaparojiya, Donetsk ve Lugansk bölgelerinde sıkıyönetim ilan edilmesine ilişkin bir kararnameyi imzaladı.
Rusya Güvenlik Konseyi’nin çarşamba günkü toplantısında konuşan Putin, “Rusya Federasyonu’nun bu dört bölgede sıkıyönetim ilan edilmesine ilişkin bir kararname imzaladım. Derhal onay için Federasyon Konseyi’ne gönderilecek ve Devlet Duması onaylanacak.” ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12407799/putin-talimati-verdi-rusyanin-guney-bolgelerinde-alarm

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12407799/putin-talimati-verdi-rusyanin-guney-bolgelerinde-alarm

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top