Putin'den Kerç Boğazı kararnamesi: Güvenlik artırılacak

Dikkat! bu haber “Cumhuriyet” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Rusya ile Kırım arasında yer alan Kerç Köprüsü’nde sabah saatlerinde yaşanan patlamanın ardından Rusya’dan ilk resmi adım geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, patlamanın ardından Kerç Boğazı’nda önlemlerin arttırılmasına yönelik kararname imzaladı.

Konuya ilişkin Kremlin’den yapılan yazılı açıklamada, “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kerç Boğazı’ndan geçen ulaşım geçişini, Rusya Federasyonu ile Kırım Yarımadası arasındaki elektrik şebekesi köprüsünü ve Krasnodar bölgesi ve Kırım Yarımadası arasındaki doğalgaz boru hattını korumaya yönelik önlemler arttırılmasına yönelik kararname imzaladı” denildi.

Öte yandan Putin’in imzaladığı kararname doğrultusunda Kerç Boğazı’ndaki önlemlerin arttırılması organizasyonunun Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) tarafından gerçekleştirileceği aktarıldı.

KERÇ KÖPRÜSÜ’NDEKİ PATLAMA

Bugün sabah saatlerinde, Rusya ile Kırım arasında yer alan köprüde kamyondaki patlama sonucu hasar oluştuğu bildirildi.

Rusya Ulusal Terörle Mücadele Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Kerç Köprüsü’nde kamyondaki patlama nedeniyle yakınında yakıt taşıyan trenin vagonlarında yangın çıktı.

Rusya Soruşturma Komitesinin açıklamasında, kamyondaki patlama sonucu 3 kişinin yaşamını yitirdiği duyurulmuştu.

Kaynak :
https://www.cumhuriyet.com.tr/dunya/putinden-kerc-bogazi-kararnamesi-guvenlik-artirilacak-1990194

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top