Putin'den Kerç Boğazı kararnamesi: Önlemleri artırın

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Rusya toprakları ile Kırım Yarımadası’nı birbirine bağlayan Kerç Köprüsü’nde sabah saatlerinde patlama yaşandı.

Rusya’dan önlemleri artırmaya yönelik ilk resmi adım geldi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kerç Köprüsü’nün üstünden geçtiği Kerç Boğazı’nda önlemlerin arttırılmasına dair kararname imzaladı.

“Elektrik ve doğal gaz sağlayan tesislerde önlemleri artırın”

Kremlin’den yapılan yazılı açıklamada, “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kerç Boğazı’ndan geçen ulaşım geçişini, Rusya Federasyonu ile Kırım Yarımadası arasındaki elektrik şebekesi köprüsünü ve Krasnodar bölgesi ve Kırım Yarımadası arasındaki doğal gaz boru hattını korumaya yönelik önlemler artırılmasına yönelik kararname imzaladı.” denildi.

Putin’in imzaladığı kararname doğrultusunda Kerç Boğazı’ndaki önlemlerin artırılması organizasyonunun Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) tarafından gerçekleştirileceği bilgisi verildi.

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/putinden-kerc-bogazi-kararnamesi-onlemleri-artirin/715914

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top