"Putin'in nükleer söylemi tehlikeli ve sorumsuz"

Dikkat! bu haber “Dünya Bülteni” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in nükleer silah kullanımının Ukrayna’daki çatışmanın doğasını temelden değiştireceğini ve ciddi sonuçlara yol açacağını belirterek, “NATO’nun nükleer silah kullanmak zorunda kalabileceği koşullar son derece uzak.” dedi.

İki gün süren NATO Savunma Bakanları toplantısının bitiminde basın toplantısı düzenleyen Stoltenberg, bakanların Ukrayna’ya desteği artırmak, blokun caydırıcılığını güçlendirmek, daha fazla varlık, esneklik ve istihbarat paylaşımı ile NATO’nun kritik altyapısını korumakta anlaştığını söyledi.

Müttefiklerin sabah saatlerinde Nükleer Planlama Grubu’nun olağan toplantısına katıldıklarını dile getiren Stoltenberg, bu konuda istişare ve koordinasyonun önemli olduğuna dikkati çekti.

Stoltenberg, “Putin’in nükleer söylemi tehlikeli ve sorumsuz. Putin’in nükleer tehdidini ciddiye alıyoruz. Yılmayacağız. Nükleer silahların kullanılması, çatışmanın doğasını temelden değiştirecek ve ……

Devamını okumak için: https://www.dunyabulteni.com/dunya/putin-in-nukleer-soylemi-tehlikeli-ve-sorumsuz

Kaynak :
https://www.dunyabulteni.com/dunya/putin-in-nukleer-soylemi-tehlikeli-ve-sorumsuz

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top