ABD: Ukrayna’ya bazı hava savunma sistemlerinin verilmesi yıllar alabilir

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Ukrayna’nın ihtiyaç duyduğu askeri destek içinde hava savunma sistemlerinden bazılarının verilmesinin haftalar ve aylar, bazılarının ise yıllar sürebileceğini söyledi.

Fotoğraf: AA

Austin, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın bitiminde düzenlediği basın toplantısında, Ukrayna’ya yeni hava savunma sistemlerinin ne zaman gönderileceği sorusuna şu yanıtı verdi:

“Sağlayacağımız yeni sistemler acil ihtiyaçların karşılanabilmesi için. Ayrıca üretimi daha uzun süre alacak sistemler temin ediyoruz. Bazı sistemlerin verilmesi haftalar ve aylar, bazılarının ise yıllar sürebilir. Örneğin geçtiğimiz günlerde Ukrayna’ya 18 ilave HIMARS vereceğimizi duydunuz. Bunları satın aldık ama ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/abd-ukraynaya-bazi-hava-savunma-sistemlerinin-verilmesi-yillar-alabilir/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/abd-ukraynaya-bazi-hava-savunma-sistemlerinin-verilmesi-yillar-alabilir/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top