Rus komutan Surovikin: "Bizler Ukraynalılar ile tek milletiz"

Dikkat! bu haber “Dünya Bülteni” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Rusya’nın Ukrayna’daki birliklerinden sorumlu komutanı Sergey Surovikin, Ukrayna’da “zor kararlar” alabileceklerini belirterek, “Operasyon bölgesindeki genel durumu gergin olarak tanımlayabiliriz. Zor kararlar almamamız gerekebileceğini göz ardı etmeden, makul ve zamanında hareket edeceğiz.” dedi.

Surovikin, Rusya Savunma Bakanlığı tarafından 8 Ekim’de, Rusya’nın Ukrayna’daki savaştan sorumlu komutanı yapılmasının ardından Rus devlet kanalı Rossiya 24’e konuşarak, ilk defa basına değerlendirmelerde bulundu.

Ukrayna’nın, Rus birliklerinin bulunduğu bölgelere yönelik saldırı girişimlerine durmadan devam ettiğini anlatan Surovikin, “Operasyon bölgesindeki genel durumu gergin olarak tanımlayabiliriz. Bizler Ukraynalılar ile tek milletiz ve sadece, Ukrayna’nın Batı ve NATO’dan bağımsız Rusya’ya dost bir ülke olmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Surovikin, Ukrayna’daki “operasyonda” Rus uçaklarının 34 binden fazla sorti gerçekleştirdiğini, 7 binden fazla uzaktan kontrol edilen ……

Devamını okumak için: https://www.dunyabulteni.com/dunya/rus-komutan-surovikin-bizler-ukraynalilar-ile-tek-milletiz

Kaynak :
https://www.dunyabulteni.com/dunya/rus-komutan-surovikin-bizler-ukraynalilar-ile-tek-milletiz

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top