Rus ordusu duyurdu: Kiev ve Harkiv'i vurduk

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Kırım köprüsünü yapılan saldırı sonrası, Rus ordusu Ukrayna’nın askeri ve enerji alt yapısını hedef alıyor.
Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rus ordusunun Rusya-Ukrayna Savaşı’ndaki eylemleri konusunda açıklamalarda bulundu.
Ukrayna’nın Lviv bölgesinde Batılı ülkelerinden gelen silah, askeri teçhizat ve mühimmatların depolandığı merkezin, denizden yüksek hassasiyetli silahla vurulduğunu belirten Konaşenkov, “Rusya Hava Kuvvetleri,  Kiev ve Harkiv bölgelerinde askeri yönetim ve enerji sistemlerinin unsurlarını yüksek hassasiyetli silahla vurdu.” dedi.
“ASKERİ TEHÇİZATLAR YOK EDİLDİ”Ukrayna ordusunun her yöndeki saldırılarının püskürtüldüğünü ifade eden Konaşenkov, buradaki çatışmalarda 370’ten fazla Ukraynalı askerin etkisiz hale getirildiğini ve çok sayıda askeri teçhizatın yok edildiğini iddia etti.
Konaşenkov, “Mıkolayiv kentinin yakınlarında Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı 59. Motorlu Piyade Tugayı ve ‘Yabancı Lejyon’un geçici pozisyonlarına yönelik füzelerle saldırı düzenlendi. Düşman, 170’ten fazla ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12382236/rus-ordusu-duyurdu-kiev-ve-harkivi-vurduk

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12382236/rus-ordusu-duyurdu-kiev-ve-harkivi-vurduk

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top