AB'den Türkiye'ye Dezenformasyon Yasası çağrısı: 'Muhalif sesleri susturmayın'

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell’in sözcüsü Peter Stano, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kabul edilen, muhalefetin “sansür yasası” olarak tanımladığı “dezenformasyonla mücadele yasası”na ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“TÜRKİYE EN YÜKSEK DEMOKRATİK STANDARTLARI VE UYGULAMALARI SÜRDÜRMEK ZORUNDA”

DW’nin haberine göre; Stano söz konusu yasanın “Türkiye’de ifade özgürlüğünü ve bağımsız medyayı daha da kısıtlamasından korktuklarını” söyledi. Yasanın ön gördüğü hapis cezalarına dikkat çeken Sözcü Stano, hâlen AB’ye aday ülkelerden biri olan Türkiye’nin “en yüksek demokratik standartları ve uygulamaları” sürdürmek zorunda olduğunu belirtti. Stano, Ceza Kanunu’nun muhalif seslerin susturulması için kullanılmaması gerektiğini ifade etti.

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/abden-turkiyeye-dezenformasyon-yasasi-cagrisi-muhalif-sesleri-susturmayin/716851

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top