Rus Ordusunun Ukrayna'daki kayıpları ortaya çıktı! Tam 66 bin asker

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Rus Lider Vladimir Putin’in 24 Şubat’ta “özel askeri operasyon” adı altında başlattığı işgal girişimi 8. ayına yaklaşıyor. Şubat ayı öncesinde Ukrayna sınırına yaklaşık 200 bin asker yığan Putin, sözde “özel askeri operasyon” başladığında halkına “seferberlik ilan etmeme” sözü vermişti.
Fakat Kremlin’deki hesap Ukrayna’ya uymadı. Ukrayna sathında yaşanan devasa askeri kayıpların ardından Putin ülkede kısmi seferberlik ilan ederek 300 bin genç erkeği silah altına almak zorunda kaldı.
Çatışmalar Sürüyor, Rus Kayıpları ArtıyorUkrayna Savunma Bakanlığı, Rus ordusunun kaybettiği askeri personel sayısının 24 saatte 430 kişi artışla 66 bin 280’e çıktığını açıkladı.
Bakanlığın açıkladığı rakamlara göre Rusların askeri kayıpları şu şekilde:
66 bin 280 askeri personel2 bin 554 tank5 bin 235 zırhlı personel taşıyıcıBin 637 topçu bataryası372 ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12403206/rus-ordusunun-ukraynadaki-kayiplari-ortaya-cikti-tam-66-bin-asker

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12403206/rus-ordusunun-ukraynadaki-kayiplari-ortaya-cikti-tam-66-bin-asker

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top