Rusya ile Batı arasında müzakerelerin yapılması ihtimali Astana'da görüşülecek

Dikkat! bu haber “Dünya Bülteni” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Rusya ile Ukrayna arasında şiddetlenerek artan çatışmaların arasında Kremlin’den barış umutlarını artıracak bir açıklama geldi. Daha önce Antalya’da tarafları buluşturan, İstanbul’da da tahıl koridorunu hayata geçiren Türkiye, Rusya ile Ukrayna’yı barıştırmak için büyük bir çaba gösteriyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da birkaç gün önce Putin’in Batı ile yeni büyük bir anlaşma yapmak istediğini açıklamıştı. Rusya’nın Kiev’e şiddetli füze saldırıları düzenlediği gün Moskova’dan “Türkiye’nin ev sahipliğinde masaya oturma” mesajı geldi.

PUTİN VE ERDOĞAN ASTANA’DA GÖRÜŞECEK

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna’daki çok sayıda bölgeye düzenlenen füze saldırılarının “özel askeri operasyon” kapsamında yapıldığını belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Rusya ile Batı arasında müzakerelerin yapılması ihtimalini Astana’da görüşebileceğini ……

Devamını okumak için: https://www.dunyabulteni.com/dunya/rusya-ile-bati-arasinda-muzakerelerin-yapilmasi-ihtimali-astana-da

Kaynak :
https://www.dunyabulteni.com/dunya/rusya-ile-bati-arasinda-muzakerelerin-yapilmasi-ihtimali-astana-da

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top