SpaceX, Ukrayna’nın internet faturasını Pentagon’un ödemesini istiyor

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Merkezi ABD’deki, uzay teknolojisi ve taşımacılığı alanlarında hizmet veren SpaceX, Ukrayna’daki internet erişimini sağlayan terminaller ve hizmetler için faturayı Pentagon’un ödemesini istiyor.

Görseller: Reuters

CNN’in haberine göre, Ukrayna’nın Rusya’nın işgaline karşı direnişine yardımcı olmak için on binlerce Starlink terminali sağlayan SpaceX, ABD Savunma Bakanlığı’na (Pentagon) hizmet için gelecekte finansman sağlayamayacağını söyledi. 

Şirketin satış direktörü, SpaceX’in Ukrayna’ya daha fazla terminal bağışlama veya mevcut terminalleri belirsiz bir süre için finanse edemeyeceğini yazdı.

Putin yönetiminin işgalin bir parçası olarak Ukrayna’nın iletişim altyapısını hedef almasının ardından Starlink’in uydu tabanlı internet bağlantısı, Ukrayna ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/spacex-ukraynanin-internet-faturasini-pentagonun-odemesini-istiyor/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/spacex-ukraynanin-internet-faturasini-pentagonun-odemesini-istiyor/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top