Neymar’ın başı yolsuzlukla belada! 5 yıl hapsi isteniyor

Dikkat! bu haber “Bölge Haber Ajansı” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Barcelona, 2013 yılında Santos’tan transfer ettiği Neymar için 88 milyon euro ödemişti. Neymar bu süreçte o dönem haklarının yüzde 40’ının sahibi olan DIS şirketi ile transferi nedeniyle mahkemelik oldu.
5 YIL HAPSİ İSTENİYOR
Barcelona’dan tarihi ücret ile Fransız devi PSG’ye transfer olan Neymar’ın Kylian Mbappe ile yaşadığı sorunlar nedeniyle takımdan ayrılması gündemdeyken yıldız oyuncunun İspanya döneminde yaşadığı bazı olaylar nedeniyle 5 yıl hapis cezası alacağı iddia edildi.
HAKLARININ SAHİBİ ŞİRKET İLE MAHKEMELİK OLDU
2013 yılında Brezilya’nın Santos ekibinden La Liga devi Barcelona’ya transfer olan Neymar için 88 milyon euro’ya yakın bonservis bedeli ödenmişti. Barcelona’nın transferi ilk açıkladığında düşük ücrette duyurması sonrası Brezilya ve İspanya’da büyük yankı uyandırmış ve tepkiler üst üstte gelmişti. Neymar o dönemde haklarının yüzde 40 sahibi olan DIS şirketi ile transferi nedeniyle mahkemelik oldu.
ŞİRKET HAK KAYBINA UĞRADIĞINA İNANIYOR
DIS şirketinin açtığı davanın hala sürdüğü de iddia edildi. Neymar’ın Santos’ta geçirdiği süre boyunca haklarının yüzde 40’ına sahip olan Brezilyalı DIS şirketi, yıldız futbolcunun Santos’tan Barcelona’ya transferinde yolsuzluk yapıldığı gerekçesi ile şikayetçi oldu. Barcelona, Temmuz 2013’te Santos’tan Neymar’ı transfer etti ve kulüpler transferin bedelini açıkladı. Ancak DIS şirketi anlaşmada daha yüksek ücretlerin yer aldığına ve bu nedenle hak kaybına uğradığına inanıyor.

Kaynak :
https://bolgehaberajansi.com.tr/neymarin-basi-yolsuzlukla-belada-5-yil-hapsi-isteniyor/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top