Suriye topraklarını işgal eden ABD'ye şok: Askeri üssünü vurdular

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’ndan (CENTCOM) yapılan yazılı açıklamada, Haseke ilinin Rumeylan beldesinde yerel saatle 22.12’de koalisyon güçlerinin konuşlu olduğu üsse 107 milimetrelik roketlerle saldırı düzenlendiği bildirildi.
ZARAR YOK DENİLDİ Üssün içine düşen herhangi bir roketin olmadığı, ABD veya koalisyon askerlerinin herhangi bir zarar görmediği belirtildi. CENTCOM, 16 ve 24 Ağustos’ta koalisyon güçlerinin yer aldığı Deyrizor’daki Yeşilköy ve Koniko üslerine roket saldırısı düzenlendiğini duyurmuştu.
ABD güçleri, 23 ve 25 Ağustos’ta söz koşunu saldırılara karşılık olarak Suriye’de İran destekli gruplara hava saldırısı düzenlendiğini bildirmişti….

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12344651/suriye-topraklarini-isgal-eden-abdye-sok-askeri-ussunu-vurdular

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12344651/suriye-topraklarini-isgal-eden-abdye-sok-askeri-ussunu-vurdular

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top