Suudi Arabistan ABD vatandaşını tutukladı

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Suudi Arabistan’da mahkeme ABD vatandaşlığı bulunan 72 yaşındaki Saad İbrahim Almadi’yi attığı tweetler nedeniyle 16 yıl hapis cezasına çarptırdı. Almadi’nin oğlu İbrahim Almadi yaptığı açıklamada, babasının geçtiğimiz sene kasım ayında ABD’nin Florida eyaletinden Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a seyahat ettiği sırada tutuklandığını ifade etti.
ABD makamları tarafından olayı kamuoyu ile paylaşmaması tavsiye edilen Almadi, ilk kez babasının durumunu kamuoyu ile paylaşarak, babasının hapishanede öldüğünü görmek istemediğini ifade itti. Babasının tutuklanmasından bu yana işkenceye varan koşullar altında tutulduğunu iddia eden Almadi, babasının mahkeme tarafından, Suudi Arabistan’ı istikrarsızlaştırmaya çalışmak ile terörü desteklemek ve finanse etmekten suçlu bulunduğunu belirtti. Almadi, söz konusu ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12401837/suudi-arabistan-abd-vatandasini-tutukladi

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12401837/suudi-arabistan-abd-vatandasini-tutukladi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top